Praktické zkušenosti s přijímači TechniSat

Tento článek vznikl po snůšce dotazů mého kamaráda, který měl zájem pořidit si k současnému UHD televizoru ještě jednoduchou "krabičku na nahrávání". Čas věnovaný několika obsáhlým e-mailům, bylo škoda ponechat v propadlišti dějin, a tak, to nejlepší na téma "Návod jsem pročetl, ale toto tam není..." zde ponechám pro ostatní kolemjdoucí :)

DVB-T2 modely 2017

Recenze aktuálních modelů pro DVB-T2 HEVC

Konfigurace antény DVB-T2


Kombinované modely pro příjem programů ze satelitu a pozemních programů DVB-T2 HEVC

TechniSat UHD combo


Aktualizace programů

Aktualizace pozemních DVB-T2 programů, provádíme u modelů TechniSat vždy ručně, t.j. "na vyžádání" přes MENU. Narozdíl od některých "čínských krabiček", se německý výrobce brání automatickému dolaďování později nově vysílaných stanic, které Vás tématicky nemusejí ani zajímat a pouze by vám změnily pořadí ručně seskládaného základního seznamu stanic. Z tohoto pohledu tedy přístroj sám, bez vašeho vědomí, nic co do automatického dolaďování, natož náhodně, provádět nebude.

Automatické vyhledávání - TechniSat

Spousta uživatelů řeší přeladění přístroje přes autoinstalaci (přesněji Tovární nastavení) - toto ale nedoporučuji provádět, neboť takto ztratíme i ostatní důležitá přednastavení, nezbytná pro místo instalace.

Pokud jde o přeladění aktuální nabídky programů z vašeho místa instalace, toto provedete přes MENU přístroje, díky funkci automatického vyhledávání programů.

Jiné, systémové aktualizace (např. časovač DVR, zapnutí přístroje, přepnutí na program, programový deník...) jsou nastavitelné na požadovaný čas nebo časové období a provádějí se tak, jak je zadáte. Nedůležité procesy jsou automaticky výrobcem přednastaveny na pozdní noční hodiny okolo 3:00. Časovač nahrávání DVR má prioritu nade vším, takže kromě výpadku elektrické energie, signálu nebo odpojení záznamového média, naplánovaný záznam nic nepřeruší nebo neovlivní.


Aktivace a nastavení červeného tlačítka HbbTV u modelů ISIO

hbbtv-logo-ct


NÁVOD NA WEBU AUTORIZOVANÉHO DOVOZCE ZDE


Příjem stanic internetových rádií na přístrojích TechniSat

Technisat - iradia

Nejen modely TechniSat ISIO, umožňují při dostupném připojení k Internetu přehrávat stanice tzv. i-Rádia. Mnoho majitelů přijímačů TechniSat tuto možnost však ani netuší, protože prezentována samotným výrobcem není a u některých modelů tato funkce přibyla až po aktualizaci na novější verzi firmware. Proto, zřejmě, byl vydán později i tento "doplněk návodu k obsluze".
Jak naladit internetová rádia na přijímačích TechniSat


Mohlo by vás také zajímat: Ladění satelitních přístrojů TechniSat

Posted in Spotřební elektronika on Aug 18, 2019